Hale namiotowe jako magazyn - czy warto inwestować w takie rozwiązanie?

15 / 07 / 2022
Hale namiotowe głównie wykorzystywane są jako tymczasowe zadaszenia pod różnego rodzaju wydarzenia w tym imprezy plenerowe, eventy biznesowe, targi czy wesela. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę, że te profesjonalne konstrukcje swoje pierwotne zastosowanie miały jako tymczasowe hale magazynowe.

Innowacyjne systemy technologiczne, profesjonalizm wykonania, atesty i certyfikaty — te wszystkie elementy sprawiają, że hale namiotowe wykorzystywane są często właśnie jako hale magazynowe. Mocna i stabilna konstrukcja namiotowych hal magazynowych jest świetną alternatywą dla m.in. murowanych hal magazynowych.

 

Namiotowa hala magazynowa — zalety

 

1. Optymalizacja kosztów

Namioty magazynowe są opcją znacznie korzystniejszą finansowo, niż ich murowane odpowiedniki. Wybudowanie budynku o często dużej powierzchni magazynowej jest sporą, a także bardzo kosztowną i czasochłonną inwestycją. Dlatego namiotowa hala magazynowa, to w szczególności opcja dedykowana dla tych osób, które mają ograniczony budżet na inwestycję w magazyn lub zakład produkcyjny. To także świetne rozwiązanie dla tych osób, które dopiero zaczynają prowadzenie nowej działalności gospodarczej i nie chcą ponosić dużych kosztów, bez gwarancji powodzenia nowego biznesu. Jest to również idealne rozwiązanie na tymczasowe magazynowanie.


Hala magazynowa z płyty warstwowej w kolorze białym

Fot. Hala magazynowa z płyty warstwowej / Źródło Rajt.pl

 

2. Dowolność czasu wynajmu

Pisząc o kosztach, warto również zwrócić uwagę na to, że dostępne w naszej ofercie namiotowe hale magazynowe można także wynająć na dowolny okres czasu — tak długo, jaka jest na to potrzeba. Dzięki opcji wynajmu nie musimy od razu ponosić kosztów zakupu hali namiotowej, tym bardziej, gdy potrzebujemy magazynu tylko na jakiś konkretny okres czasu. Hale magazynowe można wynajmować już od kilku dni do nawet kilkunastu miesięcy. To ogromna elastyczność i zaleta tych rozwiązań. 

Warto przeczytać: Hala namiotowa — pozwolenie na budowę czy zgłoszenie?

 

3. Duża elastyczność, dzięki modułowym rozwiązaniom 

Potrzeby magazynowe zmieniają się wraz z rozwojem działalności firmy lub zakładu produkcyjnego i nie zawsze początkowe założenia spełniają aktualne potrzeby. Namiotowe hale magazynowe dają nam tę przewagę, że ich budowa przebiega szybko i sprawnie, a dzięki modułowej budowie, można je w dowolnym momencie rozbudować, zmniejszyć ich powierzchnię, a nawet przenieść w zupełnie inne miejsce, co w przypadku murowanej hali namiotowej, nie będzie już takie proste. Hale namiotowe RAJT mają tę zaletę, że wewnątrz (ani na zewnątrz) nie posiadają żadnych odciągów, słupów i innych elementów, które ograniczają przestrzeń. Jest to szczególnie istotne, gdy mają pełnić funkcję magazynu lub zakładu przemysłowego / produkcyjnego.

Warto zaznaczyć, że namiotowe hale magazynowe można zarówno ogrzewać jak i klimatyzować, w zależności od potrzeb i pory roku.

 

4. Wysoka wytrzymałość i bezpieczeństwo

Rozwiązania stosowane w halach magazynowych RAJT to sprawdzone i potwierdzone certyfikatami i atestami konstrukcje oraz ich elementy, które sprawdziły się już wielokrotnie, nawet w mocno niekorzystnych warunkach jak ulewy, wiatr czy silne nasłonecznienie. Świadczą o tym nie tylko posiadane atesty i certyfikaty, ale także wieloletnie (ponad 33-letnie) doświadczenie firmy oraz realizacje, które zmagały się z różnymi przeciwnościami.

Nowoczesne materiały wykorzystane do budowy namiotowych hal magazynowych oraz możliwość wyboru poszycia sprawiają, że nasze zadaszenia są nie tylko bezpieczne i wytrzymałe, ale także można je dostosować do indywidualnych potrzeb inwestora.


Montaż hali magazynowej RAJT - konstrukcja

Fot. Montaż hali namiotowej RAJT / Źródło: Rajt.pl 


5. Dowolność w wyborze hali magazynowej

Zarówno w kwestii wielkości jak i jakości czy elementów wyposażenia, Klient ma duże pole wyboru tak, aby dostosować halę magazynową do swoich potrzeb. Możemy zbudować halę o dowolnej powierzchni, z podłogą lub bez (w większości hale magazynowe są budowane bez podłogi na twardym podłożu, koniecznie kotwione). Dodatkowo Klient posiada dużą dowolność w kwestii wyboru poszycia ścian hali. 

Dostępne są ściany:

  • Hale magazynowe z PCV w dowolnym kolorze (najczęściej wybierana jest hala namiotowa czarna lub biała)

  • Hale magazynowe z płyty warstwowej

  • Hale magazynowe z blachy trapezowej

Wysokość ściany bocznej od 3 - 5 metrów. Do wyboru jest także brama przesuwana lub ściana otwierana z plandeki. 

 

Czy warto zainwestować w namiotowe hale magazynowe?

Mamy nadzieję, że powyższe argumenty oraz zalety namiotowych hal magazynowych jasno wskazują, że rozwiązania te są bardzo ciekawą i opłacalną alternatywą dla murowanych hal magazynowych, a nawet zakładów produkcyjnych czy przemysłowych. Innowacyjna technologia, wytrzymała konstrukcja, ogromna elastyczność, korzyści finansowe i szerokie możliwości to tylko niektóre z zalet, jakie posiadają nasze hale namiotowe dostosowane do funkcji magazynu.

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami, zachęcamy do kontaktu. Z pewnością znajdziemy rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i budżetu.powrót
Skontaktuj się z nami
Zadzwoń

BIURO
533 33 7258

DZIAŁ HANDLOWY
691 031 146

Wyślij wiadomość
NAPISZ WIADOMOŚĆ
Adres

BIURO
ul. J. Dąbrowskiego 116/32
02-598 Warszawa

MAGAZYN
Aleksandrówka,
ul Kolejowa 23
05-311 Dębe Wielkie